Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie mamy sporo marek. Jakie cechy łączą ich produkty? Z pewnością metale, które wykorzystują do tworzenia swoich wyrobów, a także którymi dodatkami je zdobią. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę na dodatki. Skategoryzujemy je i trochę opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są najczęściej wytwarzane minii ołowiowej, a jaśniej z odmiany szkła. Projektanci z reguły umieszczają je w mniej drogich kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło generalnie cechuje się wysokim współczynnikiem rozszczepiania światła. Pozostaje także zdecydowanie twardsze od tego zwyczajnego. Najbardziej rozpowszechnionym fabrykantem tego surowca jest austriacka firma Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} drugi najczęściej wykorzystywany element ozdobny. Kamień ten produkuje się całkowicie w fabrykach. Jest niebywale krucha, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W jubilerstwie materiał ten jest nie długo, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną jest niska cena.

Szlachetne Kamienie pozostają najbardziej wartościowe z dodatków wzbogacających wyroby jubilerskie. Znajdujemy ich na świecie całkiem dużo. Choć teraz skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, to ten ciemnozielony. Cieszy się popularnością jubilerów oraz kolekcjonerów. Jest zadziwiająco twardy, ale także łupliwy.

Rubiny są nieomalże najdroższym kamieniem szlachetnym, co więcej przynależą do grupy korundu. Słynną ponadprzeciętnej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwistoczerwone w ich czasami możemy zauważyć głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – pozostają niezwykle uznawane w złotnictwie. Symilarnie jak szafiry są z rodziny korundów. Najczęściej są niebieskie. Ogromna liczba fabrykantów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty – tutaj możemy mówić niebywale długo. Pozostają najmniej sprężyste z pośród ziemskich minerałów oraz zarazem najdroższe.

Wymieniliśmy najczęstsze wykończenia wykorzystywane do wzbogacania wyrobów jubilerskich. Jednak, że odróżniamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona